The news is by your side.

Princi suedez dhe gruaja e tij infektohen me Covid-19

Princi suedez Carl Philip dhe gruaja e tij Princesha Sofia kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, ka bërë me dije gjykata mbretërore suedeze.

Të dy po ndihen mirë, tha gjykata në një deklaratë, duke shtuar se Mbreti Carl XIV Gustaf, Mbretëresha Silvia, motra e madhe e princit Princesha e Kurorës Viktoria dhe burri i saj Princi Daniel do të testoheshin gjatë ditës. Carl Philip është i katërti në linjën e trashëgimisë në fronin suedez.

Gjithsesi urojmë që Princi dhe Princesha ta përballojnë me sukses këtë sfidë të rrezikshme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.